آخرین تغییرات آزمون تافل TOEFL iBT 2019

 مدتی پیش موسسه ETS امریکا که برگزار کننده آزمون تافل TOEFL iBT است ، خبری مبنی بر تغییرات این آزمون منتشر کرد. این تغییرات در آزمون تافل از اول آگوست 2019 یا 10 مرداد 1398 اعمال گردید و داوطلبان آزمون تافل از آن تاریخ به بعد با تغییرات جدید در آزمون تافل TOEFL iBT روبرو خواهند شد که عمده این تغییرات به منظور کم شدن زمان برگزاری آزمون تافل  انجام شده است که با کاهش سوالات و حجم آزمون صورت پذیرفته است که در ادامه به توضیح جامع در خصوص این تغییرات میپردازیم.

 

بخش ریدینگ (Reading Section)

بخش ریدینگ تافل در گذشته ۳ الی ۴ متن را شامل می شد که برای هر کدام 12 الی 14  سوال طراحی می شد و مدت 60 الی 80 دقیقه را به خود اختصاص می داد که بعد از اعمال شدن تغییرات جدید این بخش دارای همان ۳ الی ۴ متن می باشد با این تفاوت که دیگر برای هر متن 10 سوال طراحی شده و مدت زمان 52 الی 72  دقیقه را برای پاسخگویی به این بخش در نظر گرفته اند.

 

بخش لیسنینگ (Listening Section)

بخش لیسنینگ تافل در گذشته ۴ تا ۶ لکچر را در بر داشت که برای هر کدام از لکچرها 6 سوال در نظر گرفته می شد و همچنین ۲ یا ۳ مکالمه مشاهده می شد که برای هر کدام از مکالمات هم تعداد 5 سوال طراحی شده بود و مدت زمان پاسخگویی به این بخش 60 الی 90 دقیقه بود که پس از اعمال شدن تغییرات جدید این بخش ۳ الی ۴ لکچر را دارا می باشد که برای هر کدام تعداد 6 سوال در نظر گرفته می شود و همچنین ۲ الی ۳ مکالمه که برای هر یک تعداد 5 سوال در نظر گرفته شده که زمان پاسخ دهی به این بخش را به 41 الی 57 دقیقه تغییر داده است.

 

بخش اسپیکینگ (Speaking Section)

بخش اسپیکینگ تافل در گذشته دارای ۶ تسک بود که به ۲ تسک ایندیپندینت و ۴ تسک اینتگریتد تقسیم می شد که مدت زمان پاسخگویی به آن 20 دقیقه در نظر گرفته شده بود. پس از اعمال تغییرات جدید این بخش به ۴ تسک که ۱ تسک را ایندیپندنت و ۳ تسک دیگر را اینتگریتد شامل می شود تغییر پیدا خواهد کرد و با 3 دقیقه کاهش زمانی برای پاسخگویی به سوالات این بخش نسبت به قبل مواجه خواهیم شد. درواقع 17 دقیقه برای پاسخگویی به این بخش در نظر گرفته شده است.

 

بخش رایتینگ (Writing Section)

در بخش رایتینگ تافل بر خلاف بخش های دیگر هیچ تغییری مشاهده نمی شود و همچنان این آزمون ۲ تسک خواهد داشت که در کل 50 دقیقه را به خود اختصاص می دهد.

 

*  لازم به ذکر است شیوه نمره دهی در این آزمون هیچ تغییری نداشته و مانند گذشته برای هر بخش 0 تا 30  نمره در نظر گرفته میشود که در مجموع نمره 120 نمره کامل می باشد.

تغییر دیگر در این آزمون مربوط به کارنامه می باشد. در کارنامه ، بخشی اضافه شده است با عنوان MyBestScores  که در این بخش بهترین نمراتی که در آزمون های قبلی در هر بخش کسب کرده اید نمایش داده خواهد شد که به عنوان یک مزیت شناخته می شود. در این بخش محدودیتی هم وجود دارد و فقط نمراتی که در 2سال  اخیر کسب کرده اید را نمایش می دهد.

در فیچرهای ثبت نام آزمون تافل هم تغییراتی اعمال شده که این روند را کاربردی تر و آسان تر کرده و دسترسی به بخش های مختلف سریع تر صورت می پذیرد.

در مقالات بعدی با توضیحات بیشتری در خدمت شما عزیزان هستیم.